Praca z ciałem

Praca z ciałem to kolejny projekt, który kierujemy do pań w kryzysie bezdomności i zagrożonych kryzysem. Praca z ciałem pozwala na zbudowanie zaufania, na pokonanie barier wewnętrznych na odwagę aby zrobić krok w przód. To bardzo ważny element procesu wychodzenia z kryzysu. Nasze zajęcia z Paniami to emocje, wrażliwość, bliskość… Nie tylko dla Pań ale też dla prowadzących zajęcia.

„Ja cały czas próbuje ująć w słowa to co czuję w związku z byciem w tym projekcie DŁUGO czekałam…, kształcilam się i dalej się uczę. Praca z ruchem i ciałem z kobietami w kryzysie bezdomności to poczucie, że robię coś naprawdę ważnego, prawdziwego (w kontrze do wszechobecnych instagramowych „praktyk” tańca intuicyjnego w blasku insta, w ciuchach za miliony monet i z wyświechtanym słowem wdzięczność, samozwańczych specjalistek). Komunikaty, które wysyła ciało Pań i słowa, które padają z ich są poruszające i dające moc. Praca z tak cudowna ekipą czujących i myślących tak samo.” *

*Agu Jaskółka, prowadząca zajęcie z arte terapii, która na codzień jest animatorem kultury, pedagogiem, masażystką. Od lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – w swojej pracy skupia się przede wszystkim na różnych formach rozwoju, twórczego myślenia i budowania relacji z sobą z innymi i otaczającym światem. W swoich działaniach pedagogicznych łączy dźwięk ruch ciało sztuki plastyczne i szeroko pojętą improwizację. Ruch to język, którym wyrażamy siebie, emocje, potrzeby i swój stosunek do świata i innych. To język uniwersalny.