Wolontariat 

Chcesz zostać wolontariuszem w naszej Fundacji? 
Zapraszamy do kontaktu: wolontariat@dajherbate.pl 

W tej chwili działania naszej Fundacji koncentrują się w trzech obszarach:

  1. Centralny Punkt Integracji
  2. Magazyn
  3. Wydawki na Dworcu

W Punkcie Integracji pracują tylko osoby doświadczone i/lub specjaliści ale magazyn i wydawki na dworcu to w 99%  wolontariat  i zawsze chętnie zapraszamy do tych miejsc nowych wolontariuszy, informując na bieżąco o wakatach w grafiku.

Staramy się wszystkie dyżury planować, dzięki temu mamy odpowiednią ilość osób do pomocy a każdy wolontariusz ma konkretne zajęcie.

Jak wyglądają dyżury w magazynie i co podczas nich robimy?

Magazyn to cotygodniowe spotkania, zwyczajowo w niedziele,  od godziny 16:00. Podczas tych dyżurów zajmujemy się rozpakowywaniem paczek z darami, przyjmowaniem Darczyńców, segregowaniem i układaniem rzeczy oraz pakowaniem paczek dla naszych Beneficjentów.

Stworzyliśmy innowacyjną aplikację, która pozwala nam w sposób profesjonalny sprawować  kontrolę nad naszymi zasobami a także jak najlepiej pomagać.

W aplikacji prowadzimy usystematyzowane zapisy od naszych beneficjentów. Każda osoba ma swoją  kartę, w której zapisane są szczegółowe dane dotyczące rozmiaru, wieku etc. Z aplikacją kompletujemy paczki i z aplikacją paczki wydajemy. Pozwala to na maksymalnie skuteczną formę pomocy rzeczowej, zgodną z potrzebami i oczekiwaniami osób w kryzysie bezdomności.

Czas dyżurów jest różny. Zazwyczaj trwają one od 3 do więcej godzin ale oczywiście można być krócej. Minimalny czas to dwie godziny. Nie trzeba być na dyżurze co tydzień. Naszą zasadą jest to, aby każdy z wolontariuszy poświęcał tyle czasu ile może. Magazyn Fundacji mieści się przy Al. Krakowskiej 215.

Wydawki na dworcu to z kolei poniedziałki wieczorem. Spotykamy się przed dworcem centralnym o godzinie 18.45 i przygotowujemy stanowisko do wydawania posiłków, przenosimy z samochodów termosy, naczynia, układamy rzeczy, pakujemy paczki na wynos itp. Punkt 19.00 zaczynamy kolację. Trwa ona zazwyczaj do godziny 20.00 – 20.15 Grafik dworcowy ustalany jest z wyprzedzeniem. Na wydawkę przychodzą tylko zapisani wolontariusze.

Jeśli jesteście Państo zainteresowani przyłączeniem się do naszych działań, prosimy o kontakt i wspólnie ustalimy datę spotkania i rodzaj dyżuru.