„Sztuka nie wyklucza – mural na kamienicy” O tym, że pomaganie daje radość wiedzą Ci, którzy pomagają. O tym, że dobro daje siłę wiedzą Ci, którzy dzięki pomaganiu dostają siłę do zmiany, rozwoju, życia. O tym, że dobro wraca wiedzą Ci, którzy puścili dobro w świat, a ono do nich wróciło. Tak, pomaganie daje dużo dobrego – nie tylko obdarowywanym, ale też osobom, które obdarowują. Dzięki tej synergii możemy więcej. Możemy wzajemnie od siebie otrzymywać i dawać. Dzięki temu świat staje się lepszy. Siedmiu partnerów z dzielnicy Włochy podjęło wyzwanie stworzenia w przestrzeni publicznej muralu, który odzwierciedlałby tę filozofię. Ci partnerzy to ludzie, którzy pracują i żyją w naszej dzielnicy. Przedstawiciele instytucji publicznych, fundacji, stowarzyszeń. Ludzie, którzy pracując ze swoimi beneficjentami, wychowankami i uczniami pokazują, że wolontariat ma wielką moc. Uczą, że każdy z nas ma wpływ na to, jak wygląda nasz świat i relacje z innymi. Czasem wystarczy słowo, uśmiech, pomocna dłoń. Czasem niewiele znaczy bardzo dużo. A to wszystko po to, aby ludzie byli bliżej ludzi.

Projekt „Sztuka nie wyklucza – mural na kamienicy” powstał w ramach Warszawskich Partnerstw na rzecz wolontariatu. W ramach działań zostały zorganizowane dwa warsztaty, podczas których uczestnicy integrowali się, poznawali, wspólnie wybrali kierunek wizualny muralu oraz wymyślili hasła. Zdobywali też wiedzę na temat sztuki tworzenia graffiti.

Wierzymy, że mural będzie inspiracją dla mieszkańców. Pretekstem do tego, aby zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tym, jak możemy razem tworzyć lepszy świat. Jak możemy razem podzielić się dobrą energią. Pragniemy, aby przekaz, że dobra energia to dar serca i warto się nią dzielić, dotarł do każdego mieszkańca dzielnicy Włochy.

W projekcie „Sztuka nie wyklucza – mural na kamienicy” wzięli udział: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK „Garłuch” (lider projektu) Fundacja Daj Herbatę Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy Ośrodek Pomocy Społecznej dla Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” – Ognisko Okęcie Szkoła Podstawowa nr 94

Mural mieści się w Warszawie, pod adresem: Al. Krakowska 107.