Co miesiąc pomagamy ponad 2000 osób…

Bardzo dziękujemy za wsparcie zbiórki na jedzenie w lutym i prosimy ponownie o pomoc, tym razem na organizację naszych poniedziałkowych wydawek w MARCU.

Nasze wydawki pozwalają przetrwać najtrudniejszy czas tym, którzy są najsłabsi. Osobom w kryzysie bezdomności, seniorom, osobom ubogim.
Gorący posiłek i paczka na wynos z jedzeniem to rzeczy, które pozwalają przeżyć.

Każdy taki poniedziałek to dla nas wydatek ok. 6000 zł.


Skąd taka kwota?

Jednorazowo wydajemy (średnio) od 400 do 470 posiłków i paczek żywnościowych w zależności od tego ile osób przyjdzie. Zdarza się, że przychodzi – tak jak w pierwszy poniedziałek lutego – ponad 500 osób.

Ale średnią możemy przyjąć: 450 (jeśli przychodzi mniej osób, są dokładki. Jeśli więcej, wydajemy mniejsze porcje żeby dla wszystkich wystarczyło).

To łącznie ok. 1600 – 1800 posiłków i paczek na wynos miesięcznie.

Nasze poniedziałkowe koszty:

Posiłek: 5zł x 450 = 2250zł
Paczka na wynos (konserwy, batony, pieczywo) od 6 do 10zł x 450 = 2700zł – 4500zł
Naczynia, sztućce, torebki do pakowania itp. : ok. 350-400zł
Kawa/herbata: ok. 40-50zł

Razem: ok 6000zł

Miesięcznie potrzebujemy więc ok. 25 000 złotych aby mieć pewność, że wszyscy, którzy przyjdą po pomoc żywnościową, otrzymają ją.

Potrzeby niestety nie maleją, wciąż zgłasza się do nas coraz więcej osób, podczas gdy nawet obecnym potrzebującym musimy czasem odmawiać dokładki, czy podwójnej porcji sosu do obiadu…

Robimy co możemy, by zapewnić ciepły posiłek wszystkim potrzebującym, a Wasza dotychczasowa pomoc pokazuje nam, że możemy naprawdę wiele!

Dziękujemy za każdą wpłaconą kwotę na poprzednich zbiórkach i prosimy – nie zatrzymujmy się z pomocą, każda złotówka przekłada się na realną pomoc ludziom!

Link do naszej zbiórki: https://www.siepomaga.pl/wydawki-jedzenia-w-marcu

Dziękujemy za każdą wpłatę! Działamy dalej!