Z wyprzedzeniem staramy się uzbierać środki …

W każdy poniedziałek wydajemy posiłki dla osób, które potrzebują wsparcia. Jednorazowo po pomoc przychodzi od 500 do 600 osób. To oczywiście generuje koszty, dlatego ponownie zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie.

Zbieramy pieniądze na wydawki w SIERPNIU. To będzie trudniejszy miesiąc. Dlaczego? W Warszawie wiele miejsc pomocowych zamyka się na ten miesiąc – przerwa wakacyjna – to oznacza u nas wzrost beneficjentów.

Link do naszej zbiórki: https://www.siepomaga.pl/wydawki-jedzenia-w-sierpniu

Bardzo prosimy o pomoc❗️

Nasze wydawki pozwalają przetrwać najtrudniejszy czas tym, którzy są najsłabsi. Osobom w kryzysie bezdomności, seniorom, osobom ubogim.
Gorący posiłek i paczka na wynos z jedzeniem to rzeczy, które pozwalają przeżyć.

Każdy taki poniedziałek to dla nas teraz wydatek ok. 7000 – 9000zł.

Jeśli będzie przychodzić więcej osób, te koszty się niestety zwiększą.

Skąd taka kwota?
Jednorazowo wydajemy średnio 500 posiłków i paczek żywnościowych, w zależności od tego ile osób przyjdzie. Zdarza się, że przychodzi — tak jak w marcu — ponad 550 osób.

Średnio możemy przyjąć: 500 (jeśli przychodzi mniej osób, są dokładki. Jeśli więcej, wydajemy mniejsze porcje, żeby dla wszystkich wystarczyło).

W SIERPNIU będzie to łącznie ok. 2000 posiłków i paczek na wynos miesięcznie.

Nasze poniedziałkowe koszty:

✔️ Posiłek: 5zł x 500 = 2500zł
✔️ Paczka na wynos (konserwy, batony, pieczywo) od 6 do 10zł x 500 = 3000zł – 5000zł
✔️ Naczynia, sztućce, torebki do pakowania itp.: ok. 600-700zł
✔️ Kawa/herbata: ok. 60-70zł

Razem: ok. 7500 zł

W Lipcu, w którym jest 5 poniedziałków, potrzebujemy ok. 38 000 złotych, aby mieć pewność, że wszyscy, którzy przyjdą po pomoc żywnościową, otrzymają ją.

Potrzeby niestety nie maleją. Wciąż zgłasza się do nas coraz więcej osób, podczas gdy nawet obecnym potrzebującym musimy czasem odmawiać dokładki, czy podwójnej porcji sosu do obiadu…

Robimy, co możemy, by zapewnić ciepły posiłek wszystkim potrzebującym, a Wasza dotychczasowa pomoc pokazuje nam, że możemy naprawdę wiele!

Dziękujemy za każdą wpłaconą kwotę na poprzednich zbiórkach i prosimy — nie zatrzymujmy się z pomocą, każda złotówka przekłada się na realną pomoc ludziom!