Dziś mieliśmy nietypową, bo sobotnią wydawkę dla osób w kryzysie bezdomności. Wszystko za sprawą naszych Przyjaciół z Kulczyk Foundation …

Dzięki wspólnym działaniom, wiele osób otrzymało gorący świąteczny posiłek, prezenty i ciepłą herbatę. Bardzo dziękujemy Ekipie Kulczyk Foundation za zaproszenie do Akcji i cieszymy się, że razem mogliśmy zrobić tyle dobrego.


A skąd pomysł na wspólne działania?


Kulczyk Fundation prowadzi program wsparcia żywienia dzieci Żółty Talerz! W tym roku wydany został 10cio milionowy talerz. Kulczyk Fundation postanowiła świętować podając dobro dalej .
Dzielenie się przedświątecznym ciepłem z osobami w kryzysie bezdomności to była propozycja, z którą zwrócno się do nas i zaproponowano współudział w wydarzeniu.
Spotkaliśmy się o 14.00 przed Pałacem Kultury i Nauki. Razem z Ekipą Kulczyk Fundation, w tym młodymi uczestnikami programu Żółty Talerz, związanymi ze Stowarzyszeniem Serduszko dla Dzieci.


Pomoc uczestników Żółtego Talerza w sobotniej akcji miała swój symboliczny wymiar – zgodnie z zasadą efektu domina, przyświecającą działalności Kulczyk Foundation, raz przekazane dobro rozchodzi się dalej – w tym przypadku trafiło do osób potrzebujących, z którymi spotkaliśmy się pod Salą Kongresową. Trudno o lepszy sposób uczczenia dziesięciomilionowego posiłku wydanego w tym roku w programie Żółty Talerz!
Oprócz barszczu, kapusty i pierogów, nasi goście otrzymali również ciepłe rękawiczki i skarpety oraz pakiety artykułów higienicznych. Mamy nadzieję, że mimo zimowej aury udało nam się wlać trochę ciepła w ich serca. Serdeczny gest, życzliwe spojrzenie – są ważniejsze niż prezenty. Dzielmy się nimi, nie tylko przed świętami! 🎄