Miejsce tworzymy razem, demokratycznie i partnersko

Tomek.
Pamiętacie jego historię? W lutym napisaliśmy o Tomku za jego zgodą:
Posypało mu się życie po śmierci ukochanej żony. Nie poradził sobie ze stratą, bólem, tęsknotą.
Mężczyznom jest trudniej, bo przecież chłopaki nie płaczą… Trafił na ulicę, spędził tak kilka lat…
Rozmawialiśmy w grudniu: pokazywał nam zdjęcia z dawnego życia, opowiadał ze łzami w oczach o ukochanej żonie… zrezygnowany, smutny…

  • a gdzie śpisz?
  • na klatce. Ale nie jest źle, jest nawet jedna pani co mnie herbatą poczęstuje, raz kanapki mi zrobiła. Tylko zimno i nie da się wyspać bo jak tylko jakiś dźwięk usłyszę, drzwi trzasną to się budzę i potem cały czas zmęczony jestem.


W grudniu Tomek dołączył do naszej Ekipy Studio DE_HA . Jest z nami do dziś. Pomaga, działa, zmienia się. I psychicznie i fizycznie.
Mieszka w hostelu*, dużo lepiej się czuje, ma energię. Nie ten sam człowiek. Ma plany. Idzie na terapię, bo wie, że to mu pomoże, wzmocni.

Zapytaliśmy go o marzenia…

  • kupić sobie ubranie, pójść samemu do sklepu i coś wybrać…. zapracować na to.


Warto pomagać? Warto. Naprawdę warto.
Bardzo Was prosimy o wsparcie naszej zbiórki na miejsce, w którym nasi beneficjenci będą mogli pracować, zarabiać, zmieniać swoje życie:
https://www.siepomaga.pl/de-ha

*hostel dla panów opłacamy z zebranych pieniędzy na zbiórkę celową.
Dlaczego hostel?
Wszyscy panowie, którzy są w projekcie DE_HA, zostali zgłoszeni przez nas do programu mieszkaniowego. Zakwalifikowali się i teraz czekają na mieszkania. Nie wiemy dokładnie w jakim czasie to nastąpi. To może być kilka tygodni, lub kilka miesięcy. Dlatego zbieramy na hostel, ponieważ jest to opcja czasowa. Później oczywiście będziemy panów nadal wspierać ale w tej chwili priorytetem jest zapewnienie środków na miejsca w hostelu aby panowie mieli spokojne, bezpieczne miejsce do życia. Dodatkowe środki pozwolą nam na wspieranie panów w zakresie podstawowych potrzeb: wyżywienia, ubrań, środków higienicznych.

Nasza zbiórka celowa na hostel jest tutaj:

https://www.siepomaga.pl/dach-nad-glowa-dla-5-osob