Wspólne działanie i wzajemna pomoc to wartości, które pozwalają zmieniać świat na lepsze …

Z radością i dumą ogłaszamy, że nasza fundacja zakwalifikowała się do programu Fundacja Biedronki „Żywnościowy SOS”. ❤️
Jego celem jest wzmocnienie instytucji oferujących pomoc żywnościową, by miały one większe możliwości udzielania wsparcia.
W ramach projektu otrzymaliśmy e-Kod na zakupy do sklepów sieci Biedronka o wartości 10 000 złotych za które kupujemy jedzenie do naszego Punktu Integracji.
Dzięki wsparciu Fundacji Biedronki codziennie gotujemy gorący posiłek dla ponad dwudziestu osób. Bardzo za tą pomoc dziękujemy 💐❤️

Program „Żywnościowy SOS” jest skierowany do schronisk dla bezdomnych, jadłodajni oraz jednostek świadczących regularną pomoc w formie paczek żywnościowych. Zakwalifikowane do programu organizacje otrzymują wsparcie finansowe w formie e-Kodów do wykorzystania na zakupy w sieci sklepów Biedronka. Wartość e-Kodów zależy od rodzaju i skali działalności prowadzonej przez daną organizację.
„Program miał być doraźnym działaniem wspierającym organizacje pomocowe w czasach wysokiej inflacji. Dotarły jednak do nas głosy, że wsparcie Fundacji Biedronki nadal jest potrzebne, dlatego zdecydowaliśmy się je przedłużyć. Dziesiątki tysięcy osób korzysta z pomocy żywnościowej dostarczanej przez organizacje pozarządowe, a nasze wsparcie pozwoli zabezpieczyć znaczące ilości żywności na ten cel” – tłumaczy Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.