Pomaganie daje siłę dwóm stronom …

Bardzo wszystkim dziękujemy za zgłoszenia do wolontariatu w naszej Fundacji 🥰❤️

Większość naszych działań opieramy właśnie na wolontariacie i cieszy nas i wzrusza zainteresowanie pracą naszej Fundacji oraz problemami osób w kryzysie bezdomności.

W tej chwili działania naszej Fundacji koncentrują się w trzech obszarach:

1️⃣ Centralny Punkt Integracji

2️⃣ Magazyn

3️⃣ Wydawki na Dworcu


W Punkcie Integracji pracują tylko osoby doświadczone i/lub specjaliści ale magazyn i wydawki na dworcu to w 99% wolontariat i zawsze chętnie zapraszamy do tych miejsc nowych wolontariuszy, informując na bieżąco o wakatach w grafiku.

Staramy się wszystkie dyżury w magazynie i na dworcu planować, dzięki temu mamy odpowiednią ilość osób do pomocy .

Żałujemy, że w tygodniu jest tylko jeden poniedziałek, bo ostatnio musimy Wam odmawiać. Ale to nie dlatego, że nie chcemy pomocy.

Podczas naszej wydawki jest określona liczba zadań do wykonania i dokładamy starań aby każdy wolontariusz miał konkretne zajęcie – dzięki temu wszystko sprawnie przebiega. A w ciągu godziny pakujemy ponad 500 paczek, wydajemy ponad 500 posiłków i jeszcze kilkadziesiąt litrów kawy i herbaty.

Grafik dworcowy ustalany jest z wyprzedzeniem. Na wydawkę przychodzą tylko zapisani wolontariusze. Jeśli teraz nie mamy wakatu to na pewno pojawi się za jakiś czas. Nie zapominajcie o nas!


Magazyn to spotkania co tydzień w niedziele, zazwyczaj od godziny 16:00. Podczas tych dyżurów zajmujemy się rozpakowywaniem paczek z darami, przyjmowaniem Darczyńców, segregowaniem i układaniem rzeczy oraz pakowaniem paczek dla naszych Beneficjentów.

Stworzyliśmy innowacyjną aplikację, która pozwala nam w sposób profesjonalny sprawować kontrolę nad naszymi zasobami a także jak najlepiej pomagać.

W aplikacji prowadzimy usystematyzowane zapisy od naszych beneficjentów. Każda osoba ma swoją kartę, w której zapisane są szczegółowe dane dotyczące rozmiaru, wieku etc. Z aplikacją kompletujemy paczki i z aplikacją paczki wydajemy. Pozwala to na maksymalnie skuteczną formę pomocy rzeczowej, zgodną z potrzebami i oczekiwaniami osób w kryzysie bezdomności.

Czas dyżurów jest różny. Zazwyczaj trwają one od 3 do więcej godzin ale oczywiście można być krócej. Minimalny czas to dwie godziny. Nie trzeba być na dyżurze co tydzień. Naszą zasadą jest to aby każdy z wolontariuszy poświęcał tyle czasu ile może.

Ponieważ nasz magazyn nie jest duży, wiemy dokładnie ile osób powinno być jednorazowo na dyżurze.

Jeśli Wam odmawiamy to nie dlatego, że nie chcemy pomocy, tylko dlatego, że w danym momencie mamy komplet wolontariuszy ale zawsze staramy się zaproponować inny termin. Bo dla nas bardzo ważne jest to, że nam pomagacie, że możemy na was liczyć, że dostajemy od Was energię do działania.