Pracownia RE_

Nasz nowy projekt: miejsce w którym beneficjenci Fundacji mogą zmienić swoje życie. Miejsce w którym chcemy dawać wędkę.

– Kasia, nawet nie masz pojęcia ile razy dzięki Fundacji i waszym działaniom, nie zapiłem. Pracownia działa na mnie jak najlepsza terapia. Dziękuję.
To słowa jednego z naszych beneficjentów, pana, który mozolnie, krok po kroku odbudowuje swoje życie a my mu w tym pomagamy.Praca dla osoby w kryzysie bezdomności to szansa na odzyskanie godności i powrót do tzw. normalnego życia. Proces wychodzenia z kryzysu nie jest łatwy. Dlatego staramy się pomagać na każdym etapie.

Chcemy to robić nie tylko doraźnie, ale także kompleksowo. Dlatego stworzyliśmy razem z Panem Szymonem* i Katarzyną Nicewicz** nowy projekt: Pracownię RE_, miejsce, w którym nasi beneficjenci będą mieli szansę na: zdobycie doświadczenia w pracy, umiejętności zawodowych, płatnych zleceń, odbudowanie swoich relacji, kontakt z ludźmi oraz arterapię…
Mamy już lokal, projekt, część materiałów i zaczynamy od remontu. Na tym etapie potrzebne jest nam wsparcie finansowe: na materiały, na wyżywienie i wynagrodzenie dla panów:

https://www.siepomaga.pl/pracownia-re


Założenie jest takie, że po uruchomieniu pracowni, będzie się ona utrzymywać sama dzięki płatnym zleceniom.

Pierwsze zadania jakie przed nami stoją to:
✔️ Adaptacja pomieszczeń, dostosowanie ich pod pracownię, wybudowanie łazienki.
Co najważniejsze:
✔️ Pracować przy remoncie będą panowie w kryzysie bezdomności.
✔️ Osobą kierującą pracami będzie również pan w procesie wychodzenia z bezdomności (Pamiętacie Pana M.? To właśnie on 🙂 )

Uważamy, że wspólna praca plus odpowiedzialność za miejsce, pozwolą nam lepiej wszystko zorganizować. A miejsce będzie nasze wspólne.

Na co konkretnie zbieramy?

➡️ Położenie przewodów i instalacja elektryczna,
➡️ instalacja hydrauliczna,
➡️ instalacja ogrzewania,
➡️ remont lazienek,
➡️ wstawienie drzwi i wymiana okna,
➡️ remont ścian, okładziny, malowanie,
➡️ wylewki / wyrównanie posadzki pod dostępność lokalu dla osób z niepełnosprawnością,
➡️ docieplenie sufitów,
➡️ wynagrodzenie koordynatora stolarni,
➡️ wszyscy pozostali pracujemy wolontaryjnie.

Po zakończeniu remontu chcemy:

☑️ prowadzić warsztaty odpłatne dla osób z zewnątrz – i dzięki temu finansować działność Pracowni,
☑️ prowadzić zajęcia terapeutyczne dla naszych beneficjentów,
☑️ szukać płatnych zleceń dla naszych panów,
☑️ szkolić, dawać umiejętności, pomagać na rynku pracy.

Z marzeń o zbawieniu świata powstała przed laty nasza Fundacja. Z marzeń o budowaniu lepszej przyszłości powstał projekt naszej Pracowni RE_. I mocno wierzymy, że uda się nam ten projekt zrealizować. Przy Waszym wsparciu.
Każdy z Was może nam w tym pomóc.
Poza pieniędzmy szukamy też materiałów, elementó wyposażenia itp. Może macie coś co nam się przyda? Może Wasza firma chciałaby zostać sponsorem naszego projektu? Dajcie znać:
wolontariat@dajherbate.pl

*”Pan Szymon” / Szymon Gotowski, twórca, projektant i producent. Na co dzień zajmuje się realizacją projektów odpowiedzialnych społecznie i środowiskowo. Tworzy wnętrza, meble i scenografie bazując na przedmiotach i materiałach z drugiego obiegu rzeczy. Od kilku lat prowadzi własną pracowni i warsztat, jest autorem m.in. koncepcji wizualnej i główny wykonawcą “Butików cyrkularnych” marki Ubrania do oddania. Działa społecznie i lokalnie, blisko związany z warszawskimi NGO, instytucjami kultury i programem rewitalizacji Pragi.

**Katarzyna Nicewicz, prezeska naszej Fundacji (funkcja sprawowana społecznie), arteterapuetka, pedagożka i graficzka, prowadzi min. zajęcia z arteterapii, tworzy z beneficjentami pracownię twórczą, wspiera w procesie wychodzenia z bezdomności. Dwukrotnie nominowana do Warszawianki Roku.